Grant aparaturowy

Miło nam poinformować, iż w dniu 17 czerwca 2024 r. decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zakwalifikowano do finansowania inwestycję pn. „Platforma wielopoziomowej oceny przeciwnowotworowej aktywności naturalnych substancji dla ciężarnych”. Założeniem inwestycji aparaturowej jest zainicjowanie wielopoziomowej platformy badawczej obejmującej identyfikację i wyselekcjonowanie substancji roślinnego pochodzenia, które docelowo mogłyby być dedykowane ciężarnym pacjentkom dotkniętych nowotworem piersi, nie przechodzące przez barierę krew-łożysko, warunkując tym samym potencjalnie bezpieczeństwo ich stosowania.

Beneficjentami projektu, poza Katedrą i Zakładem Farmakognozji i Biomateriałów, jest Katedra i Zakład Farmakologii i Katedra i Zakład Chemii Klinicznej i Diagnostyki Molekularnej Wydziału Farmaceutycznego UMP.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!