Współpraca naukowa

Tegoroczne lato obfituje w ekscytującą współpracę naukową!

Z radością informujemy, że dołączyła do nas dr Milica Radan z Institute for Medicinal Plants Research "dr Josif Pančić" w Belgradzie, która już pracuje nad grantem z COST Action — Sustainable Network for Agrofood Loss and Waste Prevention, Management, Quantification, and Valorisation (FoodWaStop COST Action CA22134 ).

Dr Radan przyjechał na zaproszenie prof. Judyty Cieleckiej-Piontek, a opiekunem stażu jest dr Anna Stasiłowicz-Krzemień. Wspólnie zagłębiamy się w innowacyjne wykorzystanie odpadów aronii, dążąc do uwolnienia jej pełnego potencjału i zbadania nowych zastosowań.

Ta krótkoterminowa misja naukowa jest kontynuacją współpracy, która została już nawiązana między Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu a Institute for Medicinal Plants Research "dr Josifa Pančića", wzmacniając więzi między naszymi instytucjami.

Życzymy jej udanego i satysfakcjonującego doświadczenia badawczego z naszym zespołem!